Super Mario Run Android çıkış tarihi açıklandı - FighTekno

Super Mario Run Android çıkış tarihi açıklandı


Nintendo’nun mobil platformlardaki ilk oyunu olan Super Mario Run, Android için gün sayıyor. İşte Mario’nun Android cihazlar için açıklanan çıkış tarihi!


Geçtiğimiz senenin sonlarında doğru iOS için yayınlanan Super Mario Run, şimdi de Android’e geliyor. Nintendo Amerika’nın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, Super Mario Run’ın 23 Mart’ta Android için yayınlanacağı belirtildi.
Super Mario Run, iOS için yayınlandığı dönemde popüler yapımlardan biri olmayı başarmıştı. Fakat Nintendo’nun oyunun sadece üç bölümlük kısmını oynanabilir olarak sunması ve Super Mario Run’ın tamamı için 10 dolarlık bir ücret talep etmesi, yapıma olan ilgiyi de azaltmıştı.
Kısa süre milyonlarca kişi tarafından indirilen Super Mario, aynı hızda da telefonlardan kaldırılmıştı. Çünkü oyunu oynayanlar, ilk üç bölüm sonunda tam sürümü almadan Super Mario’yu telefonundan silmişlerdi.
Nintendo tarafından yapılan açıklamaya göre, iOS platformundaki satış stratejisi Android’te de aynen devam edecek. Yani oyunu telefonlarına indiren Android kullanıcıları 6 dünya ve 24 farklı bölümün bulunduğu oyundan sadece ilk 3 bölümü oynayabilecekler. Geri kalan bölümler içinse 10 dolarlık bir ücret ödemek zorundalar.
iOS’te geçtiğimiz Aralık ayından bu yana 50 milyon dolarlık bir hasılata imza atan Super Mario Run’ın, Android’te nasıl bir performans sergileyeceği de büyük merak konusu. Açıkçası 50 milyon dolar son derece iyi bir para olabilir. Fakat bu meblağ Super Mario gibi bir marka için büyük hayal kırıklığı

Yorum Gönder

0 Yorumlar